مقالات سئو

بهینه سازی وب سایت های کوچک

بهینه سازی سایت یا سئو

بهینه سازی وب سایت های کوچک بسیار سخت است، مخصوصا زمانی که بودجه هم محدود باشد؛ چرا که باید تلاش دو برابری برای انجام سئو صورت گیرد. باید وب سایت ارتقا داده شود، پر ترافیک شود و به آرامی راه خود را به سمت بالای بسازد.

ما در اینجا نشان می دهیم که چگونه و به طور موثر یک وب سایت کوچک را با کمک سئو و تلاش های بیشتر با استراتژی های تولید محتوا، بازاریابی رسانه های عمومی، ساخت لینک و تبلیغات کلیکی (پرداخت به ازا هر ورود) تبلیغ و معرفی می کنیم.

* استراتژی محتوایی

این فرایند به شما کمک خواهد کرد که یک استراتژی دقیق محتوایی ایجاد کنید و مطالب مورد نظر خود را تولید کنید.

*هوشمندانه و واقعی باشید

اگر سایت شما کوچک و بدون ترافیک است؛ شما باید یک برنامه جامع محتوایی و نیز محتوای زیاد باشید. مقالات با کیفیت، اینفوگراف ها، ویدئو و کتاب های الکترونیک باید سنگ بنای استراتژی رشد شما باشند.

شما نمی توانید هر چیزی را به سایت و محتوای آن ارتباط دهید؛ پس هنگام تنظیم اهداف محتوا باید باهوش و واقع گرا باشید.

اگر می خوماهید ترافیک زیادی سمت سایت خود هدایت کنید باید مطالب زیادی تولید کنید ولی اگر فقط توان ارسال یک مقاله در هفته را دارید؛ پس مقاله ای باکیفیت تولید کنید.

هدف خود را براین بگذارید که محتوای قابل استفاده و قدرتمند تولید کنید، چیزی که برای رفع نیاز مردم کارایی داشته باشد و برای مدتی کمی برای رفع نیازشان باشد.

*رقبای خود را تحلیل (آنالیز) کنید.

بررسی آنچه رقبای شما انجام می دهند و یا آنچه که انجام نمی دهند همواره می توانند نکات جالبی را برای شما روشن سازد.

برخی ابزارهایی که می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مطالب از آنها استفاده کنید، عبارتند از :

SimilarWeb

Ahrefs

Majestic SEO

BuzzSumo

Klout

با این ابزارها شما می توانید رقبای خود را دنبال کنید, ترافیک و لینک های آنها را پیدا کنید؛ هنگامی که مدل دلخواه معرفی سایت خود را پیدا می کنید، مطمئن باشید که آن را کپی نکرده باشید چون آن مدلی که منحصرا برای وب سایت شما تهیه می شود، از آنچه همه افراد دیگر انجام می دهند بهتر است. در نهایت باعث می شود وب سایت کوچک شما بهینه سازی شود.

*آنچه را واقعا مردم از شما می خواهند پیدا کنید.

پشت سرگذاشتن رقبا همیشه خوب است اما آنچه شما باید انجام دهید شناختن نیاز مخاطبین وب سایت شماست. پاسخ به دو سوال به ظاهر ساده زیر راه را برای شناخت این نیاز هموار می سازد.

1- چه پیشنهادی برای مخاطبم داشته باشم؟ بسیار فکر کنید و سخت برای پیدا کردن پاسخ تلاش کنید؛ با کارمندان، همکاران دوستان و افراد نزدیک مشورت کنید.

2- مخاطبان من چه چیزی را جستجو می کنند؟ برای این سوال نیاز دارید از ابزاری مانند پیشنهاد جستجوی گوگل Search Suggestion استفاده نمایید این قبیل سایت ها دید شما را برای آنچه دیگران جستجو می کنند بازتر می کنند.

پاسخ به دو سوال بالا مشکل اصلی یافتن چشم انداز وب سایت شما را حل می کند. توجه به این که در تولید محتوای خود نمی توانید این اهداف را نادیده بگیرید مهم است.

فقط بنویس!

زمانی که لیستی از ایده بر روی میز دارید به همان نسبت باید وقت و منابع برای تولید محتوا اختصاص دهید. برای بسایاری از افراد تولید محتوا سخت و طاقت فرسا به نظر می رسد، ولی این مهم ترین و اصلی ترین حرکت برای پیشبرد اهداف شماست.

تولید محتوای با کیفیت به عوامل بسیاری بستگی دارد و هر کسی روش خود را برای ایجاد آن دارد؛ ولی با این که هیچ فرمولی مشخصی برای آن وجود ندارد، یک سری موارد پایه حتما باید در نظر گرفته شوند:

- محتوای عمیق و تحقیق شده تولید کنید.

- هر ایده ای که دارید بنویسید.

- در حال نوشتن ویرایش نکنید؛ ویرایش را برای زمانی دیگر هم می توانید انجام دهید.

- محتوا را در حداقل 800 کلمه منتشر کنید.

- در نوشته خود اهداف مخاطب را در نظر بگیرید؛ نه کلمات کلیدی(کلیدواژه ها).

- کلمات کلیدی طولانی را پیدا کنید.

- با عباراتی که کنجکاوی را تحریک می کنند و با ارزش به نظر می رسند شروع کنید.

- تصاویر جذاب متناسب با محتوای خود به متن اضافه کنید.

- برای تولید محتوای خود زمانبندی منظم داشته باشید.

- اشتراک گذاری محتوای خود را فراموش نکنید.

زمانی که این چارچوب در ذهن شما جای بگیرد؛ دیگر یک تولید کننده محتوا هستید. تمرین زیاد بسیار به آن کمک می کند.

در این راه ممکن است با چالش های زیادی مواجه شوید ولی نا امید نشوید، بهای تولید محتوا در زمان طولانی پرداخت می شود.

*بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

هنگامی که سایت بهینه سازی شد و محتوای تولیدی شنا آماده انتشار شد, زمان اشتراک گذاری آن است در این مرحله رسانه ها و شبکه های اجتماعی شاید به تنهایی کمک مستقیمی برای سئو سایت شما نباشند ولی باعث هدایت ترافیک کاربران، ایجاد دنبال کنندگان وفادار، ایجاد وابستگی به سایت شما و افزایش ارتباط و گفتگو می شوند.

*تجزیه و تحلیل مخاطبان هدف

برای این که شبکه ای از مخاطبین ایجاد کنید باید هدف مخاطبین خود را بشناسید, شاید لازم باشد محدوده جغرافیایی آنها را بدانید برای این منظور گوگل آنالایتیکس Google Analyticks شاید مناسبترین ابزار باشد . این ابزار گوگل به شما یک تصویر شفاف از مشخصات بازدیدکندگان وب سایت شما می دهد .

*حس اعتماد و اقتدار ایجاد کنید.

اعتماد و اقتدار کلید اصلی موفقیت شما هستند؛ چرا که اگر کسی شما را در حرفه تان جدی نگیرد و یا به شما اعتماد نداشته باشد، چرا ئب سایت شما را ببیند و یا صفحه فیس بوک شما را لایک کنید؟

در اینجا چند ایده برای نمایش به عنوان یک وب سایت معتبر را برای شما عنوان می کنیم:

- همواره مطالب و محتوای با کیفیت ایجاد کنید و به اشتراک بگذارید.

- موج و ماموریت خود را توسعه دهید. (متفاوت باشید)

- درباره برند خود و ماجراهای آن صحبت کنید؛ مفید باشید و مشکلات را برطرف کنید.

- محتوای رایگان را رایگان ارائه دهید.

این موارد ستون های اقتدار و اعتماد یک کسب و کار هستند.

*شبکه اجتماعی خود را درست انتخاب کنید.

اشتباه بزرگ بسیاری از بازاریابان دیجیتالی (بازاریابان اینترنتی) و صاحبان کسب و کار کوچک افتادن در دام و تور مجموعه ای از شبکه های اجتماعی مختلف مانند فیس بوک، تویتر، لینکدین، اینستاگرام، پینترست و یا تلگرام به صورت همزمان است.

با یک شبکه اجتماعی انتخابی شروع کنید؛ سپس نتیجه و استراتژی آن را به سایر شبکه ها و پلتفرم ها منتقل کنید.

فیسبوک و یا اینستاگرام شاید برای شروع بد نباشد, اکثر افراد در آن عضو هستند؛ مطالب آموزشی، تبلیغی خود را با مطالب تفریحی در آن به اشتراک بگذارید؛ اگر توانستید برای صفحه و تقویت پست های خود در آنها هزینه کنید.

بعد از این ها, توئیتر شاید منطقی ترین گزینه باشد؛ دقت کنید هیچگاه متن مشابه محتوای سایت خود را به صورت گسترده و طولانی در توئیتر منتشر نکنید. لینک مطلب خود را در پست توئیتر خود منتشر کنید.

اگر برند(نام تجاری) شما و یا کلا کسب و کار شما با جلوه های تصویری همراه است (مانند فروشگاه های مد و زیبایی) قدم بعدی شما می تواند پینترست باشد؛ دقت کنید که همیشه تصاویر با کیفیت استفاده کنید.

*لینک به پست های وبلاگ و صفحات مقصد

هنگامی که در حال تکمیل سایت و رسیدگی به برند خود هستید، فراموش نکنید که بیرون از صفحه خود نیز باید فعالیتی داشته باشید؛ برای وب سایت های بزرگ و شرکت های عظیم این اتفاق به طور نرمال انجام می شود؛ چون معمولا این مجموعه ها توسط تولید محتوای انبوه و استراتژی های تبلیغاتی پوشش داده می شوند و گوگل نیز به همین دلیل به طور طبیعی لینک های آنها را نشانه می گیرد.

اما برای یک شرکت یا وبسایت کوچ با بودجه محدود شما باید با بک لینک ها و در نظرگرفتن زمانی برای این منظور, عوامل خارجی را به کار بگیرید؛ به عنوان مثال :

- وب سایت خود را در سایت های راهنما, دایرکتوری ها و فروم ها ثبت کنید.

- مطالب خود را به بلاگرها, رسانه ها و سایت های پربازدید ارائه نمایید.

ایجاد کمپین های تبلیغات کلیکی (پرداخت به ازا کلیک)

یک انتخاب خوب برای تبلیغات، استفاده از تبلیغات مبتنی بر پرداخت به ازا کلیک است؛ اگر بودجه محدودی برای تبلیغ دارید پیشنهاد می شود برای تبلیغ ازین روش استفاده نمایید؛ قبل از شروع به نکات زیر حتما توجه نمایید:

- هدف خود از تبلیغ را قبل از شروع تعیین کنید.

- بودجه را مشخص کنید.

- کلیدواژه ها (کلمات کلیدی) موثر را انتخاب کنید.

- هزینه کلیک را برای هر کلمه کلیدی جداگانه انتخاب کنید.

- برای به حداکثر رساندن شانس خود استفاده از یک کلمه کلیدی برای هر تبلیغ گزینه خوبی است.

- سرتیترهای جالب برای تبلیغات خود بنویسید.

- به آنالیز بازدیدکنندگان و مخاطبین تبلیغ خود اهمیت دهید.

مهم : بسیاری سایت های تبلیغات کلیکی ایرانی، تبلیغات را بدون در نظر گرفتن کلیدواژه های تعیین شده و یا در مکان های بی ربط منتشر می کنند؛ این روش شاید علاوه بر نتیجه بسیار کم، هزینه ای بی فایده را برای شما دربر داشته باشد؛ این نکته را حتما در نظر داشته باشید.؛ برای اینگونه تبلیغات ادوردز گوگل (Google Adwords) شاید بهترین انتخاب باشد.

برداشت آزاد از مقاله سرگئی گریبنیاک

دیجی شاپ یک مجتمع فروشگاهی (پاساژ اینترنتی) است که از فروشگاه های مجازی مستقل تشکیل شده است. صاحبان فروشگاه های مجاری دیجی شاپ, هر کدام به صورت کاملا مستقل می توانند اقدام به راه اندازی فروشگاه خود نموده و تجارت خود را آغاز نمایند. دیجی شاپ دارای قابلیت واگذاری فوری فروشگاه به درخواست کنندگان وب سایت را در کمترین زمان دارا می باشد.

در شبکه های اجتماعی با ما همراه باشید

2005 - شرکت آرکانسیل- راهکارهای تجارت الکترونیک Arcenciel B2B Solutions